Утепляємо будинок за допомогою килимів

Килимові покриття використовуються сьогодні найчастіше як елемент декору приміщення, однак першочергове мета будь-якого килима - це утеплення.  Відмінне рішення купити килим з натуральних матеріалів.  Особливості, які має вовняний килим в плані утеплення, Ви дізнаєтеся далі більш детально.


Затишне і привабливе утеплення для будинку

Килими - це відмінне рішення для створення комфортної обстановки в житловому приміщенні.  Виготовляються такі вироби з різних матеріалів, а найпоширеніші наступні:


  • Вовна;

  • Бавовняне волокно;

  • Акрил;

  • Поліамід і поліестер;

  • Віскоза;

  • Шовк.


Однак не всі ці матеріали можуть дарувати тепло - наприклад, шовкові килими ручної роботою, які дивують своєю оригінальністю.  На такі килими зазвичай не ступає нога людини.  Інші килимові вироби досить якісно виконують утеплювальну завдання.

Найвищі утеплювальні характеристики має килими з вовняних або бавовняних волокон.  При виборі килима або доріжки з вовни необхідно заздалегідь оцінити ступінь утеплення.

При виборі килима з натуральної вовни важливо врахувати країну виробника.  Зупинитися варто на країнах, де мешкають або розлучаються тварини, з вовняного покриву яких виготовляються волокна для створення теплих натуральних килимів.  Однак саме від цього залежить вартість килима.


Більш прийнятний варіант - віскозне або бавовняні килими.  В основі таких покриттів для підлоги може бути використаний утеплювач-підкладка (наприклад, повсть).  Товщина і довжина ворсу також мають значення.

важливі моменти

Варто пам'ятати, що будь-який килим (не має значення, з яких матеріалів він виготовлений) не є джерелом теплової енергії.  Килимовий виріб в приміщенні виконують завдання теплоізолятора.

Добре підібраний килим здатний правильно розподілити тепло по всій площі покриття.  Є навіть спеціальний параметр - тепловий опір.  Значення цього коефіцієнта щодо конкретного товару може підказати фахівець магазину-постачальника.

Не варто думати, що тільки що постелений килим в рази знизить витрати сімейного бюджету на опалення.  Економія присутній, однак в довгостроковій перспективі і оцінити її можливо тільки після деякого часу.  Але отримати комфортні умови для життя і тепле відчуття під ногами можна моментально.


  • Утепляємо будинок за допомогою килимів
Top