Який килим краще: синтетичний або шерстяний?

Для виготовлення килимів використовують джут, бавовна, кокосові волокна, поліестер, акрил і багато інших матеріалів.  Одним з найпопулярніших є овеча шерсть.  Однак відрізнити натуральну шерсть від синтетики візуально і на дотик буває складно.  А якщо не видно різниці, чи дійсно купити шерстяний килим буде краще, ніж синтетичний?

Порівняльні характеристики

Незважаючи на те, що вовняний і синтетичний килим візуально схожі, вони мають різне призначення.  Так що перед покупкою рекомендується подумати над тим, з якою метою купується аксесуар.


Довговічність


Якісний вовняний килим прослужить до 50 років.  Натуральний матеріал:


 ● швидко відновлює форму, так як ворс пружинить;


 ● добре переносить сильний трафік;


 ● не деформується з часом.


Серед синтетичних волокон також є зносостійкі матеріали.  Однак поліамід зовсім не схожий на шерсть і використовується для ковроліну.  А поліестер і акрил вже через 5-10 років втратять свій зовнішній вигляд.


Простота догляду

Натуральні волокна погано піддаються очищенню, тому для прибирання вовняного килима доведеться викликати клінінгову службу.  При видаленні плям легко зіпсувати матеріал і знебарвити шматок килима.  Крім того шерсть не підходить для вологих приміщень, волокна вбирають вологу, що може призвести до виникнення цвілі або грибка.


Синтетичний палас менш вимогливий.  Чистити його можна самостійно, він не вицвітає і не вбирає вологу.  Однак через статичну електрику цей предмет інтер'єру буквально притягує пил.


Особливості

Вовняна доріжка стане природний повітряним фільтром в кімнаті, так як матеріал добре вбирає і випаровує вологу.  Синтетика ж не вплине на мікроклімат в приміщенні.  Зате це гіпоалергенний матеріал.


При загорянні шерсть тліє, що зменшує швидкість пожежі.  Синтетика навпаки - добре запалюється.


Вартість

Вовняні килими коштують дорожче синтетичних аналогів.  Особливо вироби ручної роботи.  Але і синтетичні варіанти обійдуться недешево, якщо вони виготовлені у відповідності з усіма нормами.


Висновок

Який конкретно килим вибрати: шерстяний або синтетичний - справа смаку.  Якщо аксесуар потрібен в сім'ї з дітьми або тваринами, то краще віддати перевагу синтетиці.  Але якщо хочеться затишку на довгі роки, то купити варто вовняний палас.


  • Який килим краще: синтетичний або шерстяний?
Top