Як вибрати килим для маленької квартири.


Килим являється незамінним предметом і стильним аксесуаром для облаштування будь-якої кімнати. З його допомогою квартиру можна перевтілити в затишне та тепле місце, яке вирізняється безпечністю для дітей та комфортом для дорослих. Задались питанням придбання килима, але не знаєте, чи буде він доречним у вашому невеликому приміщенні? Ми пропонуємо декілька правил, як вибрати килим для маленької квартири

Розмір 

Якщо вибір став перед великим чи маленьким килимом, віддавайте перевагу більшому. З його допомогою кімната стає візуально просторішою. Маленький килим, навпаки, здатний зменшувати простір і робити приміщення більш тісним.

Як підібрати розмір ковра

  1. Правильним варіантом буде той килим, який частково поміщає на собі весь меблевий гарнітур. Наприклад, крісло чи диван можуть знаходитись на килимі повністю або частково лише передніми ніжками.
  2. Для вітальні килим має бути меншим від площі кімнати на 30 — 40 сантиметрів з усіх боків.
  3. В спальному приміщенні елемент декору повинен виступати за межі ліжка не менше, ніж на 70 сантиметрів. Таке його розташування гарантує максимальний комфорт для користувача після пробудження.
  4. Столова кімната та гостьова повинні доповнюватися килимами великих розмірів для того, щоб друзям та рідним було зручно сидіти за вечірнім столом.

Орнамент

Не варто боятися експериментів, адже орнамент дозволяє створити живий та привабливий простір, а також відобразити індивідуальність власника квартири. Звичайно однотонний килим буде більш практичним, але він не буде притягувати зацікавлені погляди гостей.

Як поєднувати орнаменти килима в інтер’єрі

  • Квітковий принт 

Характерний для класичного, неокласичного стилю, провансу та кантрі. Дрібні квіти додають дизайну розкоші, а масивні бутони привносять свіжість та простір у приміщення, тому їх частіше використовують для маленьких кімнат.

  • Дамаск 

Практикується в стилях бароко, бохо, класики. Візерунок дозволяє створити вишукану атмосферу та наповнити дизайн незвичною елегантністю. Підходить як для невеликих приміщень, так і для великих квартирних рішень.

  • Геометрія та абстракція 

Найчастіше використовуються в мінімалізмі та скандинавському стилі. Дрібні геометричні фігури більше концентрують увагу, натомість великі роблять приміщення вільним, особливо у невеликих кімнатах. 

Матеріал

Звичайно для невеликих приміщень доцільнішою буде покупка килима із натурального матеріалу: бараняча шерсть, хлопок, шовк. Але чудовою альтернативою можуть стати і синтетичні коври, які вважаються гіпоалергеними та більш практичними при використанні.


  • Як вибрати килим для маленької квартири.
Top