Як правильно чистити різні види килимів

На поверхні килимів постійно знаходяться бактерії, пил, волосся, шерсть домашніх тварин, пилок рослин і навіть омертвілі частинки шкіри.  Якщо людина не помічає цей «сміття», то це не означає, що його немає.  Велика частина шкідливих бактерій на довгий час затримується у внутрішній частині ворсу через що потрібно повноцінна чищення килимів.  Мало пройтися мильним розчином по поверхні, тут необхідний специфічний підхід.


Які бувають види килимів?

Перед тим як купити килим і в майбутньому дбати про догляд за поверхнею необхідно ретельно розібратися в різновидах підлогових покриттів.  Виробники пропонують чимало варіантів і зараз мова йде саме про матеріали, з яких виготовляються килимки.


Професійні та чесні виробники найчастіше використовують натуральну сировину, вручну фарбують нитки барвниками, створюють дизайни.  Виглядає виріб стильно і привабливо, але натуральний матеріал, як і фарбування, може пошкодитися після першої ж чистки, якщо користувач буде використовувати агресивні засоби.


Килими створюються з таких матеріалів:


 • шовк;

 • бавовна;

 • льон;

 • джут;

 • сизаль;

 • еспарто;

 • синтетика.


Перераховані варіанти можна об'єднати в шовкові, вовняні та комбіновані килими.  Все відрізняються своїми особливостями.


Детальніше про чищення


Багато в догляді за килимом обмежуються тільки вибивачкою, віником або пилососом, але для якісної роботи цього недостатньо.  Як почистити килим без особливих зусиль і з видимим ефектом?  Є кілька шляхів вирішення проблеми.

Вироби з рослинних волокон псуються через підвищену вологи, тому вони піддаються тільки сухим способом чистки.  Моделі з шкур тварин відрізняються гарною стійкістю до тертя, але вони також страждають через вологість, а також деяких комах, тому чистити їх необхідно з особливою обережністю.  Синтетичні килими невибагливі в догляді, вони не бояться води і агресивних хімікатів, чого не можна сказати про комбінованих моделях, для яких необхідний особливий вид чистки.  В якості миючих засобів рекомендується використовувати щітки, мочалки, миючі пилососи, господарське мило і спеціальні засоби.


  • Як правильно чистити різні види килимів
Top